+420 246 086 486
Kontaktujte nás: +420 246 086 486 | info@parenteral.cz

FAQ - nejčastější otázky a odpovědi

Co je to konopná kosmetika?

Konopná kosmetika zahrnuje masti, krémy, emulze, balzámy, šampony aj. typy výrobků, jejichž součástí je přírodní olej ze semen tzv. technického konopí.

V současné době na trhu existuje více druhů a značek výrobků na bázi konopí, které se od sebe výrazně liší složením, obsahem oleje i jejich vhodností a rozsahem použití.

Produktová řada CutisHelp je oproti ostatním preparátům z konopí zásadně jiná: jediná obsahuje zušlechtěný olej, extrahovaný ze semen moderní a šetrnou nechemickou technologickou metodou, který nemá žádné návykové nebo psychotropní účinky a je předmětem patentových a obchodních práv naší společnosti.

O způsobech a důvodech získávání konopného oleje najdete více informací v rubrice odborné terminologie.

Veškeré přípravky CutisHelp jsou tak bez omezení určeny i pro nejmenší děti i miminka a těhotné i kojící ženy, spolehlivě uspokojují náročné požadavky na péči při poškození kůže i problematické pleti, přinášejí nové možnosti i zlepšení kvality osobního života a tím pomáhají najít sebedůvěru.

Kde je možno vaši kosmetiku koupit?

Kompletní sortiment všech produktů se značkou CutisHelp je v prodeji v České republice především v každé lékárně, a to prostřednictvím dodávek distribučních firem: Alliance Healthcare, PHARMOS a PHOENIX.

V případě, že personál v lékárně bude jevit neznalost produktů nebo osobní nezájem, požádejte o nahlédnutí do počítačové databáze těchto distribučních firem nebo celostátní databáze PDK společnosti PharmData pod heslem/značkou CutisHelp.

Rámcové cenové relace je možno nezávazně zjistit nebo si konkrétní produkt přímo opatřit (a to i po jednom kuse) také prostřednictvím internetu:

objednávka produktů pro vlastní potřebu

objednávka pro maloobchodní prodej

Kolik oleje je ve vašich produktech?

U přípravků CutisHelp postačuje i menší obsah samotného extrahovaného oleje (podle konkrétních receptur do 20% hmotnosti náplně přípravků), neboť vzhledem k větší koncentraci a optimálně vyváženému složení léčivých i dalších bioaktivních substancí je ověřen lepší účinek a jejich snášenlivější působení než v případě oleje získaného tradiční metodou; navíc větší koncentrace konopného oleje nejsou vhodné z hlediska optimálního a pro pacienta příjemného průběhu terapie – obsah více jak 20% oleje v preparátu může působit přesoušení pleti, nežádoucí kožní reakce aj. komplikace.

Mohu uvažovat o alternativní péči vaším přípravkem, ačkoliv musím dlouhá léta místa postižená ekzémem (nejasného druhu a původu) ošetřovat steroidními mastmi?

Současná medicína nedokáže některá onemocnění kůže léčit. Nabízí k potlačení jejich příznaků nejrůznější preparáty, které však mají řadu i negativních účinků.

Nejčastěji používané hormonální přípravky na bázi kortikosteroidů zmírňují zánětlivost a přinášejí jistou (ačkoliv obvykle jenom dočasnou) úlevu, zároveň však mohou snižovat přirozenou imunitní schopnost organismu, což může vést k dalším obtížím.

Existuje názor, že onemocnění kůže je vlastně způsob, kterým nám organismus dává najevo, že něco není v pořádku, že je to vlastně forma reakce organismu na cizí nebo toxickou látku. Nebezpečí steroidních prostředků je mj. právě v možné ztrátě této detekční resp. obranné schopnosti.

Podobné nebezpečí u mastí a krémů CutisHelp, jejichž složkou je olej získaný ze semen technického konopí, nehrozí.

Exkluzívním způsobem prováděné zpracování semen technického konopí, které neobsahuje žádné návykové nebo psychotropní látky, získáváme nejkvalitnější přírodní olej s bohatým obsahem bioaktivních látek.

Při našem technologickém zpracování dochází k uvolnění kompletního spektra farmakologicky účinného komplexu nenasycených mastných kyselin aj. složek (navíc v unikátním vzájemném poměru), jejichž přítomnost v rámci rozsáhlého několikaletého testování mj. prokázala, že přípravky CutisHelp intenzivně zklidňují lupénku i řadu ekzematických problémů, jejichž konkrétní příčina dosud není zcela objasněna.

Olej zároveň neobsahuje nežádoucí příměsi a nečistoty, které běžně způsobují jeho postupné biologické znehodnocení a které je třeba v případě jiného zpracování zneškodnit přidáním dalších (emulgačních a stabilizačních) prostředků především chemicky syntetického charakteru.

Na základě získaných zkušeností známe už mnoho příkladů těžkých generalizovaných projevů lupénky, u kterých mast CutisHelp omezuje invazívní kožní výsevy a pomáhá pacientům překonat kritické fáze nemoci. Dochází také ke zklidnění atopického aj. ekzému, a to i po letité léčbě různými hormonálními přípravky na bázi kortikosteroidů, které narušují, ztenčují vrstvu kůže, a tak ji strukturálně poškozují.

Narozdíl od nich přípravky CutisHelp napomáhají přirozené obnově všech kožních buněk (v zárodečné vrstvě vznikají nové a zdravé, které ve svrchní vrstvě nahrazují postižené) naprosto bez vedlejších účinků.

Obsahuje konopná kosmetika vaší společnosti přísady živočišného původu a jsou ingredience nebo přípravky testovány na zvířatech?

U všech produktů CutisHelp používáme jenom známé certifikované a nejrozšířenější zavedené komponenty, které jsou součástí mezinárodních lékopisů a mezi které (jako ingredience živočišného původu) v případě některých patří čištěný tuk z ovčí vlny a včelí vosk.

Při vytváření veškerých produktů vůbec neprovádíme testy na zvířatech, ale přímo na lidech (neboť používáme jenom osvědčené obvyklé komponenty, které lidskému ani žádnému jinému organismu nemají čím škodit nebo působit jakékoliv nežádoucí neznámé reakce) mj. i prostřednictvím Státního zdravotního ústavu; tím získáváme objektivní nezkreslené informace ohledně efektivních účinků našich produktů na základě ověřeného metodického hodnocení ještě před jejich uvedením na trh.

V místě aplikace může nastat přechodné svědění nebo zarudnutí kůže?

Citované upozornění uvádíme v našich informačních materiálech záměrně proto, že jde o normální projev reakce organismu, který se setkává s vysoce koncentrovanou a kvalitní dodávkou už připravených (hotových) vitálně důležitých látek – přítomných volných nenasycených mastných kyselin, dalece přesahující minimálně nezbytnou dávku pro výživu buněk (které si je musí jinak samostatně vyrobit).

Na ošetřených místech může v individuálních případech nastat přirozené zarudnutí (způsobené rozšířením cév v papilární vrstvě kůže vlivem přenosu těchto látek k metabolicky aktivním buňkám) kůže v obvyklém trvání desítek minut – vzácně až hodin nebo dní.

U nepočetné části (méně jak 10%) sledovaných pacientů přetrvalo zarudnutí v počátečním stadiu aplikace přípravků CutisHelp několik dní, ale po tomto období se kůže velmi rychle zklidnila a začala se přirozeně regenerovat.

Následně je sortiment CutisHelp snášen bez těchto projevů samozřejmě i u pacientů, dosud závislých na kortikosteroidech; ti pak mohou ostatní obvyklé preparáty naprosto vysadit nebo výrazně snížit četnost jejich aplikace resp. omezit jejich koncentrace.

Patentová ochrana

Parenteral a.s. je jedinou firmou v České republice oprávněnou vyrábět a prezentovat přípravky s obsahem farmakologicky hodnotného zušlechtěného konopného oleje bez obsahu dráždivých a dalších balastních látek a oxidačně-redukčních příměsí.