+420 246 086 486
Kontaktujte nás: +420 246 086 486 | info@parenteral.cz

VZNIK PŘÍPRAVKŮ CutisHelp

JAK VZNIKAJÍ PŘÍPRAVKY CutisHelp,

aneb cesta od rostlinky konopí až po dermatologický přípravek ve Vaší lékárně.

Klíčovou aktivní složkou přípravků CutisHelp je olej, který se získává speciální fyzikální extrakcí ze semen technického konopí Cannabis sativa (Konopí seté), které se dnes běžně pěstuje pro průmyslové účely a je jedinečnou surovinou pro farmaceutické zpracování.

Konopný lán

Začátek růstu rostlin technického konopí po jejich zasetí.

Cannabis sativa je jednoletá rostlina pocházející ze střední Asie a patřící do čeledi Cannabaceae. Zákon povoluje pěstování technických odrůd konopí, které obsahují pouze stopové a z hlediska psychotropního účinku nevýznamné množství THC (tetrahydrocannabinolu).

Konopný lán

Konopí seté je rychle rostoucí vegetačně nenáročná plodina.

Rostliny se dorůstají v průměru výšky 2 -3 m a na jejich vrcholku se vytvářejí drobná semena bohatá na olej a bílkovinu Edestin, která je velmi podobná lidskému gamma globulinu.

Konopný lán

Konopí v době květu, kdy se začínají postupně vytvářet semena.

Výchozí surovinou pro přípravky CutisHelp mohou být pouze nejkvalitnější konopná semena splňující přísná kritéria na obsah účinných složek.

Sklizeň konopí

Sklizeň konopí, která je vhledem k vláknitým a pevným stonkům technologicky náročná, vyžaduje použití speciálních strojů.

S každou novou šarží semene jsou provedeny laboratorní analýzy, kdy musí splňovat standardy pro výrobu lékopisné formy konopného oleje.

Konopné semeno

Konopná semena mají průměrnou velikost 3-5 mm a vyznačují se jemnou oříškovou chutí a vůní.

Z vybrané suroviny se následně extrahuje olej patentovanou metodou prostřednictvím CO (Evropský patent č. EP1706127). Jedná se o velice šetrný fyzikální způsob, který zachovává kompletní terapeutickou kvalitu konopného oleje a nepřenáší do něj v dermatologii dráždivé bílkoviny.

Extrakce CO2

Zařízení pro extrakci oleje pomocí oxidu uhličitého

Po extrakci prochází olej laboratorními testy, aby splňovat všechna kritéria daná lékopisnou normou a to především z hlediska obsahu esenciálních mastných kyselin, CBD (nepsychoaktivní protizánětlivý cannabinoid) a dalších bioaktivních složek. Po tomto procesu je připraven do výroby konopných přípravků CutisHelp.

Extrahovaný konopný olej je nejbohatším a nejvyváženějším přírodním zdrojem esenciálních mastných kyselin, které jsou nezbytné pro správný vývoj a funkce kožních buněk.

Důležitou součástí výroby mastí, krémů či šampónů je i příprava příslušných obalových materiálů, ve kterých je zajištěna dlouhodobá neměnící se kvalita výrobků. Používají se tuby a lahvičky ze speciálních materiálů s UV bariérami.

Výroba tub

Výroba laminátových tub; probíhající potisk materiálu grafickým návrhem

V certifikovaných výrobních prostorech pak vznikají finální výrobky. Podle standardizovaných receptur, které jsou vytvořeny lékařskými a farmaceutickými odborníky značky CutisHelp, jsou připraveny jednotlivé masťové, krémové a další kompozice, které jsou dále plněny do obalů, ukládány do krabiček a kartónů. Každá šarže produktů musí projít kvalitativní laboratorní kontrolou.

Výroba kosmetiky CutisHelp

Výroba přípravků CutisHelp

Zbývá už jen cesta výrobků CutisHelp určených pro péči při ekzému, lupénce, akné, oparech, seboroické dermatitidě, kožních defektech nebo zánětech a bolestech pohybového aparátu do Vašich lékáren a k Vám.

Výrobky CutisHelp